پاسخ به سوالات متداول شما

شاید شما از آن دسته دوست داران حیوانات باشید یا در خانه و محل زندگی خود حیوانات را نگه میدارید و حیوانات بخشی از زندگی زیبای شما شده اند؛ دوستانی که بی ادعا هستند و لحظات بسیار شاد و هیجانی را برای شما ایجاد می کنند. با این وجود برای شما هم سوالات زیادی در زمینه ویژگی حیوان نگهداری شده ، نحوه نگهداری آن، مشکلاتی که ممکن است برای حیوان عزیزتان بروز کند و بیشمار سوال دیگر؛ گروه ویکی پت با دانش و تخصص کافی در حوزه پت؛ کلیه سوالات متداولی که دوست داران حیوانات با آن مواجه خواهند شد را پاسخ میدهد. کافیست سوال خود را از ما بپرسید تا در اسرع وقت ما به شما پاسخ دهیم.

از چه سنی میتونم سگم رو بیرون ببرم؟
در سه ماهه اول زندگی، شما باید سگتان را تا جایی که امکان دارد با بیشترین تعداد انسان، مکان و تجربیات مختلف آشنا کنید، اما با یک شرط بزرگ: اگر سگ شما واکسن های مناسب خود را دریافت نکرده باشد، بردن او به مکان هایی مثل پارک سگ ها اصلا ایده خوبی نیست، جایی که می تواند در تماس با بیماری های کشنده ای مثل پاروویروس قرار بگیرد، سگ های داخل پارک می توانند واکسینه نشده یا حتی مریض باشند. بنابراین صبر کنید تا دامپزشکتان اجازه این کار را به شما بدهد.
از چه سنی بهتر است آموزش های سگ خودم را شروع کنم؟
وقتی نوبت به آموزش توله سگ ها می رسد، صبر کردن جایز نیست. بلافاصله از زمان آوردن سگتان به خانه ها آموزش ها را شروع کنید. شما احتمالا ابتدا روی دستورات پایه ای مانند بشین و بایست با سگتان تمرین خواهید کرد یا از همه مهمتر تمرین و آموزش محل دستشویی. آموزشی که در مرحله بعد حائز اهمیت است جلوگیری از گاز گرفتن و جویدن وسایل منزل است. نکته مهم این است که جلسات آموزش باید کوتاه و شاد باشد و مطمئن شوید تمرین ها با تشویق همراه باشند.
سگ من به چه واکسن هایی نیاز دارد؟
چهار واکسن پایه وجود دارند که تمام توله ها باید دریافت کنند: هاری، دیستمپر، آدنوویروس تیپ 2 و پاروویروس سگ سانان. واکسن هاری یک بار تزریق می شود، اما واکسن های چندگانه که با برندهای تجاری مختلف موجود هستند نیاز به تزریق یادآوری دارند( هر 2 هفته یک بار). با دامپزشکتان درباره بهترین برنامه واکسیناسیون صحبت کنید و راجع به واکسیناسیون اختیاری بر علیه بردوتلا (کنل کاف)، بیماری لایم، لپتوسپیروز و کروناویروس سگ سانان سوال کنید.
چکار کنم که سگم همه چیز را گاز نگیرد؟
اگر سگتان کفش مورد علاقه اتان را گاز می گیرد یا پایه میز را دندان میزند، احتمالا شما او را سرزنش می کنید. به هر حال، این یک رفتار عادی در سگ ها است. اگر شما یک وسیله فریبنده سر راه سگتان قرار دهید ، شانش آن هست که گاز گرفته شوند. اگر فکر می کنید سگتان ممکن است یک وسیله که را گاز بگیرد- مهم نیست چقدر آن وسیله عجیب باشد- آن را از سر راه سگتان بردارید. پارک سگ ها برای کمک کردن به همین موضوع است تا سگتان را از دردسر دور نگه دارد، شما می توانید داخل محوطه پارک تعداد زیادی اسباب بازی برای او قرار دهید البته به شرطی که برای گاز گرفتن مناسب باشند.
در چه سنی باید سگم را عقیم کنم؟
به صورت کلی، بهترین سن برای عقیم سازی سگ ها قبل از رسیدن به بلوغ جنسی است ( 5 تا 6 ماهگی). در بعضی از نژادهای بزرگ تر بهتر از است که مدت زمان بیشتری منتظر بمانیم.
سگم چقدر بزرگ میشه؟
واب این سوال واقعا به نژاد سگتان بستگی دارد. نژادهای بزرگ مثل گریت دین می توانند وزنی بیش از 50 کیلوگرم داشته باشند و 24 ماه یا بیشتر زمان می برد تا به حداکثر رشد خود برسند. نژادهای عروسکی مانند شی هوا هوا معمولا حدود 3 کیلوگرم وزن دارند و در سن 9 تا 12 ماهگی به حداکثر رشد خود می رسند. اکثرا سگ های نر بزرگتر از سگ های ماده هستند. اگر شما یک سگ با نژاد میکس دارید، احتساب وزن و سایز بالغ سگتان میتواند تا حدودی دشوار باشد. در کل هرچه پنجه ها بزرگتر باشند جثه هم به طبع بزرگتر است، اما این قانون همیشه صدق نمی کند.
در طول روز سگم چقدر باید غذا بخورد؟
این که چه مقدار باید در طول روز به سگتان غذا بدهید بستگی به ارزش غذایی و قابلیت هضم غذای مورد استفاده دارد. همچنین به سایز سگتان نیز بستگی دارد، سگ های نژاد کوچک نیاز دارند تعداد وعده های بیشتری در روز مصرف کنند تا از افت قند خون ( هایپوگلایسمیا) در امان بمانند، که می تواند کشنده باشد. نژادهای کوچک همچنان دندان های کوچک تری دارند و باید تکه های کوچک تری از غذا داشته باشند. اگر شما یک سگ نژاد عروسکی یا یم توله سگ دارید، از غذاهای خشک تجاری فرموله شده مخصوص توله سگ یا نژادهای کوچک استفاده کنید. وقتی نوبت به نژادهای بزرگ می رسد، مراقب بیش از حد غذا دادن باشید. بسیاری فکر می کنند که باید ظرف غذای سگشان را کاملا پر کنند تا به او کمک کنند خوب رشد کند و قوی شود ، اما مقدار بیش از حد دریافت کالری میتواند باعث ایجاد مشکلات اسکلتی بدن شود. اگر یک توله نژاد بزرگ دارید از غذای خشک تجاری مخصوص نژادهای بزرگ استفاده کنید. مهم نیست سایز سگتان چقدر است، درباره برنامه تغذیه ای سگتان حتما از دامپزشک مشورت بخواهید.
خطر کک و کنه برای پت من چیست؟
کک ها می توانند باعث به وجود آمدن مشکلاتی در حیوانات خانگی شوند، شامل آلرژی های پوستی، مو ریختگی به دلیل خارش، و خارش های ثانویه پوست. کک ها در تعداد زیاد می توانند زندگی را تهدید کنند و مشکلاتی همچون کم خونی به خصوص در توله سگ ها و بچه گربه ها به وجود آورند. کنه ها می توانند حامل بیماری های مهلکی مانند لایم باشند. به صورت ماهانه از مواد ضد انگل پوستی مخصوص حیوانات استفاده کنید، تا آن ها را از کک و کنه در امان نگه دارید.
چطور می توانم ریزش موی گربه خود را کنترل کنم؟
در مرحله اول پوست گربه خود را تمیز نگه دارید، این کار مشکل ریزش مو را تا حد زیادی کاهش می دهد. در ادامه، یک برنامه غذایی با کیفیت شامل مکمل های اسید چرب استفاده کنید. به صورت روزانه، موهای گربه خود را برس بکشید. در آخر، بلافاصله موهای اضافه در محیط خانه را جمع آوری کنید.
چه چیزی باعث تجمع ترشحات سیاه رنگ در گوش بچه گربه من می شود؟
گربه شما احتمالا مبتلا به عفئنت جرب در گوش شده است. جرب های گوش بسیار شایع هستند، اما بسیار جدی. اگر بدون درمان باقی گذاشته شوند، می توانند صدمات جدی به کانال گوش وارد کنند و کری دائمی به وجود آورند.
فایده غذای خشک گربه چیست؟
غذاهای خشک تجاری مخصوص گربه ها، از مواد باکیفیت بالا از سورس های طبیعی استفاده می کنند. به دلیل کیفیت بالای مواد استفاده شده هضم غذا بهتر انجام می شود، گربه شما نیاز ندارد مقدار زیادی غذا دریافت کند تا مواد مورد نیاز خود را به دست آورد ( به این معنی است که کمتر نیاز به تمیز کردن دستشویی گربه خود پیدا می کنید).
هر چند وقت یک بار باید دندان های گربه خودم را مسواک کنم؟
توصیه ما به مسواک کردن روزانه است، تا بتوان سلامت دندان ها و لثه را در بهترین ححالت تضمین کرد. نکته اصلی حذف پلاک های دندانی قبل از مینرالیزه شدن آن هاست. برای آسان کردن این کار می توانید از محصولات مختلف تجاری موجود در پت شاپ استفاده کنید.
چرا باید اطراف چشم گربه ام را تمیز کنم؟
خیلی مهم است که به صورت روزانه کثیفی ها را از اطراف چشم گربه خود پاک کنید. در غیر این صورت، این آلودگی ها راه خود را به داخل چشم باز کرده و باعث ناراحتی و ایجاد عفونت می شوند. نکته مثبت دیگر این که، با تمیز کردن روزانه از ایجاد خط اشک جلوگیری می کنید.
چرا می گویند خانم های باردار باید از گربه ها دوری کنند؟
گربه هایی که بیرون از خانه می روند ، می توانند مبتلا به یک انگل میکروسکوپی به نام توکسوپلاسما گاندی شوند. این انگل از طریق خاک، جوندگان آلوده، یا گیاهان آلوده (مثل علف) گربه ها را آلوده می کند. این بیماری، یعنی توکسوپلاسموزیس، می تواند برای زنان باردار خطرآفرین باشد، شامل مشکلاتی همچون از بین رفتن قدرت بینایی، زوال عقل و تشنج. گربه هایی که داخل خانه هستند بسیار ریسک پایین تری برای درگیری با این انگل دارند. به هر حال، بهترین حالت این است که خانم های باردار از محل دستشویی گربه ها دوری کنند.
خرگوشم به چه قفسی احتیاج دارد؟
خرگوش شما به بزرگترین قفسی که می توانید برایش تهیه کنید احتیاج دارد. کوچکترین قفس برای یک خرگوش باید حداقل چهار برابر سایز بدن خرگوش باشد. به صورت جدی از خرید قفس هایی با کف سیمی دوری کنید، زیرا این قفس ها آسیب جدی به پاهای خرگوشتان می زنند. قفس هایی انتخاب کنید که کف چوبی، پلاستیک فشرده یا پلاستیک شکاف دار دارند. اگر الان یک قفس با کف سیمی دارید، یک کفی از جنس موکت نرم، چمن مصنوعی نرم یا جنس هایی مشابه برای حفاظت از پاهای خرگوشتان بگزارید. مطمئن شوید که قفس خرگوشتان برای او سرگرم کننده است! تعداد زیادی اسباب بازی و جای خواب راحت برایش قرار دهید.
خرگوشم چه غذایی باید بخورد؟
غذای خرگوش شما باید شامل مقدار زیادی یونجه تازه (آلفاآلفا، تیموتی، اوت) ، پلیت مخصوص خرگوش، آب و سبزیجات تازه شود. خرگوش ها به جیره غذایی با مقدار فیبر بالا احتیاج دارند. یونجه مقدار فیبر بالایی دارد، و خرگوش شما روزانه به یونجه تازه نیاز دارد. اگر یک بچه خرگوش دارید، نیاز بالایی به یونجه آلفاآلفا دارد. هرچه سن او بالاتر رفت، مقدار مصرف آلفاآلفا برایش کمتر می شود. بیشترین مقدار مصرف یونجه در یک خرگوش بالغ تیموتی و اوت است. بچه خرگوش ها ترجیح می دهند یونجه بیرون از قفس باشد، اینطور می توانند محل زندگی تمیزتری داشته باشند.
آیا می توانم به خرگوشم تشویقی بدهم؟
بله، شما می توانید از تشویقی های مخصوص خرگوش استفاده کنید، اما مقدار زیاد استفاده نکنید! تشویقی باید مقدار کمی از برنامه غذایی را شامل شود.
چرا خرگوشم همه چیز را می جود؟
جویدن یک رفتار عادی در تمام خرگوش هاست. آن ها این کار را انجام می دهند اولا چون علاقه به این کار دارند ثانیا چون نیاز به این کار دارند. جویدن چوب و دیگر چیزها باعث می شود دندان های خرگوشتان کوتاه و سالم بماند. جویدن همچنین باعث جلوگیری از خستگی خرگوشتان می شود. به دلیل این که جویدن یک امر عادی است، شما باید از اسباب بازی های مخصوص جویدن استفاده کنید، اگر این کار را نکنید، خرگوشتان وسایل منزل را می جود. این کار هم برای او خطرناک است و هم برای شما دردسر ساز.
خرگوش ها چقدر عمر می کنند؟
خرگوش های خانگی به شرط آن که عقیم شده باشند می توانند 8 تا 12 سال عمر کنند. خرگوش های کوچک جثه عمر بیشتری نسبت به خرگوش های بزرگ دارند. خرگوش های صحرایی عمرشان به اندازه خرگوش های خانگی نیست، به این علت که شکارچی های فراوانی در بیرون وجود دارند.

دسته مطالب

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

سوال خود را از ما بپرسید تا به سوال شما در سریعترین زمان پاسخ داده شود.
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • نگاره
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • موجودی
 • در دسترس بودن
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیح
 • محتوا
 • وزن
 • ابعاد
 • رنگ
 • ویژگی‌ها
مقایسه
علاقه مندی ها 0
Open wishlist page Continue shopping