آیا سگ ها برای کودکان مفید هستند؟

آیا سگ ها برای کودکان مفید هستند؟

مزایای همراهی سگ ها با کودکان

رابطه سگ و کودکان – اگر هم اکنون شما یک سگ دارید، پس می دانید که چطور او می تواند کیفیت زندگی شما را افزایش دهد. سگ ها یک عضو خانواده بی نظیر هستند. و نه تنها به خاطر اینکه بامزه هستند. بلکه داشتن یک سگ می تواند برای کودکان نیز مفید باشد.

مزایای داشتن یک سگ: سرپرستی یک سگ می تواند به کودکان مسئولیت پذیری را آموزش دهد. و به کنترل احساسات و بهبود سلامت آن ها کمک کند. با هم نگاهی به مزیت های داشتن سگ برای کودکان در زندگی اشان می پردازیم.

مزیت ها:

 1. آموزش دادن به بچه ها برای نگه داری از سگ ها، به آن ها همکاری کردن و سخاوت داشتن را می آموزد.
 2. وقتی که بچه ها احساسات یک سگ را تصور می کنند، یاد می گیرند با هم سالان خود نیز هم حس شوند و احساس آن ها را درک کنند.
 3. آموزش به کودکان در مورد این که سگ ها را به عنوان دوست خود بشناسند کمک به افزایش اعتماد به نفس آن ها، و حتی بهبود سریع تر زخم می شود.
 4. کودکانی که صاحب سگ هستند از اعتماد به نفس بالاتری برخوردار هستند.
 5. کودکانی که به همراه سگ ها بزرگ می شوند کمتر مبتلا به بیماری های آلرژیک می شوند.

سگ ها مسئولیت پذیری را به کودکان می آموزند.

به یاد سپردن مواردی مثل غذا دادن، آب دادن، و تمیز کردن می تواند به کودکان حس مهم بودن و رضایت بدهد. چیزی که از مدرسه یا مکان های دیگر ممکن است به این راحتی به دست نیاید. رابطه شکل گرفته می تواند برای کودک تغییر دهنده زندگی باشد. و ساپورت فوق العاده ای برای رشد آن ها به بهترین شکل باشد.

سگ ها صبر را به کودکان می آموزند.

سگ ها می توانند بی نهایت اعصاب خوردکن باشند!. آن ها همه چیز را می جوند، پنجه می اندازند. و به عبارت دیگر بسیاری از وسایل منزل را تخریب می کنند. این به کودکان آموزش صبور بودن می دهد. و این که برای هر موردی که سگشان حتی مشکل آن را متوجه نمی شود از کوره در نروند. آموزش دادن یک سگ برای پیاده روی با قلاده، آزاد کردن آن در محیط بیرون و آموزش های پایه می تواند بسیار برای کودکان جذاب باشد.

سگ ها به کودکان رحم و دلسوزی را آموزش می دهند.

درست مثل ما انسان ها، سگ ها هم احساسات مختلفی دارند. آن ها در معرض ضعف و ناتوانی بر اثر افزایش سن در طول عمر کوتاه خود هستند. به همین خاطر کودک شما شاهد کل چرخه زندگی سگتان خواهد بود و احتمالا از دنیا رفتن او را هم خواهد دید. این یک درس بسیار با ارزش برای کودکان است تا با فقدان سگشان مواجه شوند و آن را درک کنند. دیدن یک سگ که با درد زوزه می کشد به کودک شما می آموزد که باید به تمام موجودات به هر نحوی کمک کند.

سگ ها اجتماعی شدن را به کودکان می آموزند.

مثل خیلی از ما، سگ ها هم موجوداتی اجتماعی هستند. موجوداتی که به توجه و ارتباط نیاز دارند. به وسیله یاد گرفتن نحوه ارتباط با یک سگ، کودکان می توانند بیاموزند که چطور بهتر با افراد غریبه با بچه های دیگر ارتباط برقرار کنند. اگر کودکان بتوانند زبان ارتباط با سگ ها را بیاموزند. آنوقت ارتباط با دیگر انسان ها به راحتی راه رفتن در یک پارک خواهد بود. بسیاری از افراد در سراسر دنیا بر روی رفتارشناسی سگ ها مطالعه می کنند. تا بتوانند طرز رفتار این همراهان دوست داشتنی را بهتر درک کنند. شما فقط باید به این رابطه فوق العاده بین کودکان و سگ ها اذعان کنید. سگ ها حتی می توانند در کودکانی که مشکل صرع دارند قبل از شروع حملات آن را تشخیص دهند. هنگامی که میزان قند خون یک کودک دیابتیک افت کرده است، سگ ها متوجه می شوند، و می توانند در بسیاری از ناتوانی های جسمی کمک کننده کودکان باشند و زندگی شادی را برای آن ها فراهم آورند. والدین با کودکان خردسال باید به قریضه خود متکی باشند تا کودکشان در کنار سگشان با امنیت باشند.

منابع: purina.comchildrensmd.org

ویدیوی آموزش رفتار کودکان با سگ ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • نگاره
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • موجودی
 • در دسترس بودن
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیح
 • محتوا
 • وزن
 • ابعاد
 • رنگ
 • ویژگی‌ها
مقایسه
علاقه مندی ها 0
Open wishlist page Continue shopping